Pokud máte šikovného vývojáře, můžete využít naše API a napojit si Costlocker na další aplikace, které ve firmě používáte. 


Vytvoření klienta a projektu v jiné aplikaci

Používáte Asanu, Trello na řízení projektu nebo ResourceGuru na sledování vytíženosti týmu? Využijte naše API a jakmile založíte nový projekt v Costlockeru, vytvoří se nový klient a projekt v jiné aplikaci. Už není třeba všechno zakládat na více místech manuálně. 


Vytvoření složky na Dropboxu nebo Google Drive

Používáte Dropbox nebo Google Drive jako místo, kde máte uložené všechny dokumenty související s projektem — klientské briefy, zápisy ze schůzek, zdrojové soubory nebo vystavené faktury? Automaticky vám vytvoříme novou složku pojmenovaný podle názvu klienta v Costlockeru. A v ní automaticky vznikne nová složka projektu pojmenovaná podle názvu projektu v Costlockeru.  


Upozornění ve Slacku, že někdo poslední 3 dny nic nenatrackoval

Chcete vědět, kdo z vašich zaměstnanců zapomíná trackovat čas? My vám to řekneme. Automaticky vám pošleme notifikaci na email nebo do Slacku. Sami si přes naše API nastavíte, jestli chcete dostávat upozornění jen na lidi, kteří za poslední 3 dny nic nenatrackovali nebo kdo za poslední týden natrackoval méně než 30 hodin. 


Jak na to?

Pošlete vývojáři odkaz na tento technologický blog, kde najdete veškeré informace, které k integracím bude potřebovat. https://costlocker.github.io/ 

Současně bude vývojář potřebovat API token k vašemu účtu. Ten mu vygenerujete sami tím, že v aplikaci kliknete na svoje jméno vpravo nahoře. Tam vyberete položku Settings a potom záložku API — https://new.costlocker.com/settings/api 

Zkopírujte uvedené číslo a pošlete ho vývojáři. 

Did this answer your question?