Neumíme hlídat cash flow, ale umíme pár věcí, které s cash flow souvisí a potřebujete je k tomu. 

Víme, kolik peněz vyfakturujete v budoucích měsících

Billing Outlook (výhled fakturace) je výpis všech projektů, které budete fakturovat v budoucích měsících. V tomto výpisu uvidíte vámi naplánované fakturace k určitému dni - kdy a kolik budete fakturovat zadáváte v detailu projektu v záložce Billing. Právě odtud se data přenesou do Billing Outlooku. 

Současně se v Billing Outlooku zobrazují projekty, které jste sice nenaplánovali vyfakturovat k určitému datumu, ale my víme, že budou k určitému datumu ukončeny (Estimated End Date), takže vám to tady připomeneme. Jde o všechny záznamy v Billing Outlook, které mají modrou poznámku Remaining to be Billed. 

Navíc mezi ve výpisu uvidíte i budoucí výnosy plynoucí z agenturních fee. Takže když se podíváte, kolik toho vyfakturujete za 2 měsíce, najdete mezi nimi projekty, které sice ještě nejsou v Costlockeru vytvořené (fíčkové projekty zadené jako RECURRING), ale my s nimi přesto počítáme z hlediska budoucích výnosů. Takové projekty poznáte podle toho, že jsou ve výpisu potlačené a nejde na ně kliknout. 

Místo datumu vystavení faktury, zadejte datum splatnosti 

Pokud chcete, aby čísla v jednotlivých měsících více odpovídala cash flow, potom zadejte v záložce Billing na projektu místo datumu vystavení faktury, datum její splatnosti. 

Takže pokud jste 16.6. vystavili fakturu a víte, že její splatnost je 14 dní, zadejte do tohoto políčka 30.6. 

Propojení Costlockeru s Fakturoidem

Aktuálně pracujeme na integraci s Fakturoidem. To nám umožní v Costlockeru sledovat nejen budoucí fakturace, ale také již vystavené faktury, jejich splatnosti a to, jestli už byly zaplacené nebo jsou po splatnosti. 

Pokud máte zájem o Beta testing, napište na kamil@costlocker.com. 

Did this answer your question?