Poslední rok a půl pracujeme na velké aktualizaci všech technologií, které pohánějí Costlocker. V této souvislosti jsme se rozhodli spustit novou, aktualizovanou verzi aplikace na nové doméně app.costlocker.com.

Nejčastější dotazy, které k této změně máte:

1. Jak budou migrovány naše data na novou adresu?

Data není potřeba jakkoliv migrovat - obě verze aplikace jsou plně kompatibilní a sdílejí stejnou databázi. Aktuálně tedy můžete používat jak new.costlocker.com tak app.costlocker.com.

2. Od kdy bude aplikace na new.costlocker.com nedostupná?

Adresu new.costlocker.com přesměrujeme na app.costlocker.com během několika týdnů. Zatím ji ponecháváme v provozu, pokud by se objevily nějaké komplikace během provozu v nové verzi.

3. V nové aplikaci jsem našel chybu, mám vám dát vědět?

Ano prosím! Novou verzi aplikace jsme testovali velmi podrobně. Bohužel i tak se chyba může objevit. Prosím napište nám na chat případně email na support@costlocker.com. Pokud bude chyba vážná, můžete stále používat původní aplikaci na new.costlocker.com.

4. Co se bude dít s API na stávající adrese?

API na aktuální adrese ponecháváme v provozu do 30.10.2022. Vše co je potřeba z vaší strany udělat, je změnit adresu z new.costlocker.com na rest.costlocker.com, kde je dostupná plně kompatibilní API.

Pro bližší informace prosím koukněte na dokumentaci v APIARY.

5. Co je v aplikaci nového?

Aktuálně jsme optimalizovali rozhraní v prohlížeči pro mobilní zařízení téměř do všech částí aplikace. Ještě nemáme vše vychytáno na 100 %, ale stále na tom pracujeme.

Všechny ostatní funkce zatím zůstávají stejné.

6. Jaké další novinky chystáte?

Pracujeme na vylepšení práce s Projektovými výdaji a možnosti pracovat s více rozpočty uvnitř jednoho projektu. Pokud vás zajímají detaily, prosím napište nám na Chat případně na support@costlocker.com.

Did this answer your question?