Jakmile se přihlásíte do Costlockeru, uvidíte graf ukazující aktuální finanční výkon vaší firmy v jednotlivých měsících. Můžete se podívat nejen na to, jak se vám dařilo do současnosti, ale nabízíme i pohled do budoucna - např. zjistíte, jestli budoucí fakturace zaplatí náklady, které vás čekají v budoucích měsících.

Celkové výsledky pro daný měsíc

Když najedete kurzorem myši na graf, zobrazí se základní informace o vašem finančním výkonu pro daný měsíc.

 • modrý sloupec ukazuje, kolik jste celkově vyfakturovali pěnez (473,5k)

 • šedý sloupec ukazuje, kolik byste ještě tento měsíc měli fakturovat (1 113.5k)

 • a proto v tabulce napravo vidíte, že pokud se podaří, bude vaše celková fakturace pro daný měsíc 1 587k 

 • žlutý a hnědý sloupec ukazuje jaké jsou vaše náklady pro tento měsíc (501.5 k) s tím, že v tabulce napravo vidíte, o jaké náklady jde - fixní měsíční náklady na provoz (Overhead Costs), externí náklady na projektech (Project Expenses), výplaty lidem (Salaries People), kolik musíte vyplatit lidem pracující za hodinovku (Wages of People...) a případně, kolik máte lidem vyplatit v bonusech (Bonuses)

 • červený sloupec (-28k) je nyní proto, že vaše aktuální náklady (501.5k) jsou vyšší než to, kolik jste v daném měsíci doposud vyfakturovali (473.5k). Pokud by to bylo opačně, viděli byste tmavě zelený sloupec. 

 • světle zelený sloupec (1 085.4k) ukazuje, jakého zisku byste v daném měsíci mohli dosáhnout, kdybyste dokázali vyfakturovat vše, co máte v plánu 

Detailní výsledky pro daný měsíc

Když v grafu Company Performance kliknete do jednoho z měsíců, dostanete se do jeho detailu. Tam uvidíte detailní rozpad příjmů a nákladů pro daný měsíc. 

Příjmy za tento měsíc

 • Billed - kolik peněz jste již vyfakturovali

 • Billing Planned - kolik peněz máte ještě v plánu vyfakturovat - tzn. že na projektu v záložce Billing někdo zadal plánovanou fakturaci v tomto měsíci 

 • Remaining Billings - kolik pěnez ještě zbývá vyfakturovat pro tento měsíc - tzn. nikdo sice fakturaci na projektu nenaplánoval, ale my víme, že projekt má tento měsíc skončit (Estimated End Date) a ještě tam zbývá dofakturovat zbytek toho, co nebylo naplánováno.

Náklady pro tento měsíc

 • Overheads - kolik musíte zaplatit za fixní měsíční náklady na provoz

 • Monthly Salaries - kolik musíte zaplatit za výplaty lidem

 • Hourly Salaries - kolik musíte zaplatit lidem, které platíte od hodiny (za jejich odtrackovaný čas na projektech)

 • Purchased Project Expenses - kolik pěnez musíte zaplatit za externí náklady na projektech 

Jak na tom budete v nadcházejících měsících

Součástí Company Performance grafu je i pohled na budoucí měsíce. Díky tomu uvidíte, jestli máte dost plánovaných fakturací na zaplacení budoucích nákladů.

Nyní se díváme, jaký budete mít finanční výkon za 2 měsíce. Sami vidíte, že v tomto měsíci je dostatek plánované fakturace (šedý sloupec = Billing Outlook = 676.4k), který tím pádem pokryje náklady (žlutý a hnědý sloupec = 378.1k). I proto světle zelený sloupec ukazuje, že budete v zisku (298.3k) - tedy za předpokladu, že opravdu vyfakturujete vše, co máte v plánu nebo nedojde k navýšení plánovaných nákladů. 

Kumulovaný finanční výsledek letošního roku

V horní části grafu vidíte dvě čísla: 

 • 95,501.17 Kč - skutečný zisk kumulovaný z jednotlivých měsíců od začátku roku

 • 3,053,939.17 Kč - jaký mohl být zisk kumulovaný z jednotlivých měsíců od začátku roku, kdyby se vám podařilo v předchozích měsících vyfakturovat vše, co jste měli v plánu. 

Očekávané příjmy plynoucí z agenturních fee v budoucích měsících (RECURRING projekty)

Když se podíváte třeba na 5 měsíců dopředu, uvidíte i výnosy z agenturních fee. 

A pokud na RECURRING projektech máte nastavené i nějaké náklady, které se každý měsíc opakují, ukážeme vám i tyto budoucí náklady pro daný měsíc. 

Did this answer your question?