Výhled fakturace je výpis všech běžících projektů, které je potřeba vyfakturovat.

Už nikdy nezapomenete vyfakturovat projekt
Na prvním místě ve výpisu uvidíte projekty, které ještě nebyly vyfakturované, i když už je po termínu, ve kterém jste se původně plánovali fakturovat. 


Budete mít lepší přehled o svém cash flow
Uvidíte, kolik toho vyfakturujete tento týden, za měsíc nebo za půl roku. Bez toho by se vám špatně řídilo vaše cash flow. A Fakturiod vám tyhle data neřekne.  


Budete znát budoucí příjmy z fíčkových projektů
Mezi projekty, které budete fakturovat, uvidíte i fíčkové projekty, které sice ještě nejsou otevřeníé, ale my už s nimi počítáme z hlediska budoucí fakturace.  

Filtrování výhledu fakturace

V čem je to výhodné

  • Pokud správně tagujete projekty, můžete si ve výpisu zobrazit jen projekty označené tagem "fakturovatelný", abyste měli jistotu, že ve výpisu nejsou i projekty, které sice mají rozpočet, ale nebudou zatím fakturovány (cenové kalkulace do tendrů).

  • Jednoduše se můžete podívat, kolik toho budete fakturovat tento měsíc. Stačí vybrat jeden z předdefinovaných filtrů This Month a je to. Není třeba vybírat období od / do.

  • Budete vědět, co přesně a komu máte vyfakturovat. V případě, že vám takovou poznámku kolegové uvedou do záložky Billing na projektu. 

Jak postupovat při fakturaci projektů 

Neumíme vystavovat faktury, ale víme co a kdy máte fakturovat. To vám Fakturoid neřekne, ale zase vám oproti Costlockeru umožní vystavit fakturu.

Jakmile vystavíte fakturu, vraťte se zpět do výhledu fakturace (Billing Outlook) v Costlockeru, klikněte ve výpisu na projekty a dostanete se do záložky Billing v detailu projektu. 

Tam zaškrtněte políčko Invoiced, abychom o tom věděli. A případně napište číslo faktury nebo jiné upřesnění do políčka Bill ID / Description. 

Projekt, který je označen jako vyfakturovaný, automaticky zmizí z výhledu fakturace (Billing Outlook). 

Proč se mezi mnou plánované fakturace ve výpisu míchají i jiné projekty označené Remaining to be Billed?

Takto označené jsou projekty, které ještě stále nejsou 100% vyfakturované a nikdo nenaplánoval termín, ve kterém mají být dofakturovány. 

Příklad

Tady vidíte projekt, na kterém se doposud vyfakturovalo 100.000 Kč - všechny 3 položky jsou zaškrtnuté jako Invoiced. 

Ale chybí ještě vyfakturovat zbývajících 36.000 Kč, které ale nikdo zatím nenaplánoval k fakturaci. My ale na to nezapomeneme a ve výhledu fakturace (Billing Outlook) vám tuhle částku k fakturaci připomeneme.

A to v termínu, ve kterém jste uvedli, že má být projekt ukončen (Estimated End Date). 

Did this answer your question?